CSEMEGE CSÜTÖRTÖK rovatunk elsősorban azoknak szól, akik szeretnek csemegézni, azaz olyan (kultúr) termékeket fogyasztani, melyek a megszokottól eltérőek, vagy valóban ritkák és kiemelkedő minőségűek. A hét negyedik napján ezentúl ilyen finomságokból válogatunk nektek.

Füves könyv
E héten az érdemes olvasni valók polcáról a Füves könyvet vettük le nektek. Márai Sándor gyógyító gondolatai, egy perces kis szösszenetek egy kötetbe szedve. Kinyitható pont azért, vagy csak úgy. Reggeli kávéhoz, délutáni napozáshoz vagy éjszakai magány oldására. Vagy csak simán, ha elveszted a lényegét a létnek. Itt biztosan találsz pár fogódzót.
Olvashatsz a szenvedélyről, a kísértésről, a kényelemről, arról, hogy a szépség törékeny, hogy megcsaljuk az orvost, arról, hogy sokat kell sétálni, és arról is, hogy a csomagolás öregít.

És mivel, a puding próbája az evés, kóstoljátok, olvassátok ! Nekünk írta ...
Az író gondolatai a Füves könyvről - a Füves könyvből:
„Arról, mi célja e könyvnek
Olvasó, ez a könyv szeretne őszinte lenni. Egy ember írta, kinek tudása szerény és véges. Nem akar mást ez a könyv, mint mind a megszámlálhatatlan könyvek, melyek a régmúlt és félmúlt időben beszélni akartak az ember sorsáról a világban. Szeretné elmondani egy ember, hogyan kell lakni, enni, inni, aludni, betegnek lenni és egészségesnek maradni, szeretni és unatkozni, készülni a halálra és megbékélni az élettel. Nem sok ez, mert az ember általában s e könyv írója különösen keveset tud csak önmagáról és a világról. De emberi feladatnak elég. Többre nem is vállalkozhatunk az életben.
Ez a könyv tehát őszinte lesz, olvasó, s nem eszmékről és hősökről beszél majd, hanem csak arról, aminek köze van az emberhez. Írója nem tanítani akar, amikor e könyvet írja, hanem tanulni. A könyvekbol akar tanulni, melyeket előtte írtak a bölcsek és a beavatottak, az emberek életéből akar tanulni, amennyire azt megfigyelni és megértenie sikerült, az élet jeleiből akar tanulni, tehát a betüből, az emberi szívből, a füvekből és az égi jelekből egyszerre. Mert mindez együtt alakítja az emberi sorsot. Nem tudós könyv ez, csak olyan, amilyent az elemiben tanítanak. Aki írta, nem ismeri a feltétlen igazságot és gyakran téved a részletekben. Mert ember. De keresi a feltétlen igazságot, s nem röstelli, ha téved a részletekben. Mert ember. Olyasféle lesz hát ez a könyv, mint a régi füves könyvek, melyek egyszeru példákkal akartak felelni a kérdésekre, mit is kell tenni, ha valakinek a szíve fáj, vagy elhagyta az Isten.
S aki jobban tudja, mondja jobban. „
És még..

„Olyasféle ez a könyv, mint a régi füves könyvek, amelyek egyszerű példákkal akartak felelni a kérdésekre, mit is kell tenni, ha valakinek a szíve fáj, vagy elhagyta az Isten. Nem eszmékről és hősökről beszél, hanem arról, aminek köze van az emberhez. Írója tanulva akarja tanítani embertársait, tanulva a régiektől, a könyvekből, azokon keresztül az emberi szívből, az égi jelekből. Elemi ismereteket kíván közvetíteni az emberi élet alapigazságait illetően. „
Mert: "Az irodalom teljesen haszontalan; egyetlen haszna, hogy élni segít"
(Claude Roy).
Olvasásra fel!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.