A SZAKMAI SZERDA rovat a hét harmaik napján jelentkezik, célja, hogy a hét közepén, biztos pontként álljon azok rendelkezésére, akik szakmaisággal, tanulmányokkal , illetve ezekhez lazábban vagy szorosabban kötődő írásokra szomjazik!
TDK. Sokan e három mássalhangzó hallatán sokan még mindig a méltán híres elektromos termékre gondolnak. Bevallom, első találkozásomkor e fogalommal ezzel jómagam is így voltam.
Miért jó TDKzni? Első látásra, ha utánanézünk miről is szól, talán az fogalmazódik bennünk hogy, ,,nem, egyáltalán nem jó". Ki kell állni egy bírálóbizottság, illetve az érdeklődő közönség elé, előadást kell tartanunk, majd válaszolgatni a bizottság és az érdeklődők néha elég agyafúrt kérdéseire, de még mindenek előtt dolgozatot készíteni, még azelőtt témát választani...nem kevés.
Amiért mégis megéri, és amiért mindezek ellenére én bíztatnék mindenkit, hogy induljon, az az, hogy olyan lehetőséget kínál, melyhez fogható aligha adódik egy egyetmista életében. Mindazon munkafázisok, amelyet felsoroltam, amellett hogy, amennyiben első alkalommal lát neki valaki, valóban fárasztónak és nehéznek tűnnek, de ha egyszer valaki túl van rajta, felbeszülhetetlen rutinnal gazdagodik. A felbecsülhetetlen talán túlzó jelzőnek tűnhet, ám akkor szembesülhetünk vele igazán, amikor államvizsgán valami kisértetiesen hasonló szituációban kell helytállni, és olyankor elég nyílvánvaló szokott lenni, ki az, ki már korábban próbálkozott hasonlóval, és ki az, aki még nem. Nem beszélve arról, hogy ha valaki úgy dönt, hogy ez egyetem elvégzése után tudományos-oktatói pályán maradna, a konferenciarésztvételeknek is óriási lehetőségük lesz. Amik pedig nem csak hogy meglehetősen borsosak, hanem valójában az tudja őket kihasználni igazán, aki már korábban is volt hasonló helyzetben.
Természetesen nem állítom, hogy a TDK-k jelentőségben elérik egy nemzetközi konferencia, az igényelt erőfeszítése tekintetében egy államvizsga színvonalát, azt viszont állítom,hogy jobb gyakorlat- és tapasztalatszerzési lehetőséget el sem lehet képzelni. Mivel magam is nemrég végeztem, tudom,hogy sokan azért nem jelentkeznek, mert tartanak attól hogy a "zsűri" nem értékeli munkájukat. Ezzel kapcsolatban nyugodtan állíthatom, hogy senki nem kerül megalázó, de még csak kellemetlen helyzetben sem, hanem mindenki építő jellegű tanácsokat kap, melyeket nagyon jól tud a jövőben hasznosítani. Ez nem vizsga, nem kivégzés, hanem lehetőség arra, hogy "játékon kívül" gyakoroljunk és bizonyítsunk. A TDK-kat követő zárófogadások pedig egyszerűen legendások, melyekről sajnos itt nem beszélhetek, de ha valaki eljön, az rögtön megtudja, mire is gondolok!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.